Montmartre ja Louvre Museo
Tapaamispaikasta mennään ylös Montmartrea joko linja-autolla tai raitiovaunulla. Montmartrelle saavuttaessa osallistumme kävelykierrokselle ja tutustumme myös Place du Tertreen . Place du Tertren jälkeen jää aikaa tutustua omatoimisesti Pyhän Sydämen basilikaan .
Montmartren ja Pyhän Sydämen basilikan jälkeen vierailemme Louvren museossa jossa osallistumme yli tunnin kestävälle opastetulle kierrokselle. Opastetulla kierroksella näemme Milon Venuksen , Siivekkään Voiton ja Da Vincin Mona Lisan .
Lisätietoja :
- Kesto: 4 ja 1/2 tuntia.
- Lapset: 4-17 vuotta.
- Kierros alkaa klo 14 Ma, Ke, Pe ja La.
- Keskiviikkona ja perjantaina on mahdollistiä jäädä Louvreen tutustumaan myöhäisillan avajaisiin (Louvre on avoinna klo 22 saakka).
- Maanantaina ja lauantaina museovierailu alkaa ennen lähtöä Montmartrelle.
- Kiertokäynti alkaa ja loppuu CityRama / ParisVision toimistolta, osoitteessa 2 Rue Des Pyramides, 75001 Pariisi.
Varaa liput
Montmartre ja Louvre Museo
Ole paikalla tässä osoitteessa viimeistään 20 minuuttia ennen lähtöä:
CityRama & Paris Vision
2 Rue Des Pyramides
75001 Paris.
Montmartre ja Louvre Museo
Kiertokäynti alkaa klo 14 Ma, Ke, Pe ja La.
Ohjeet
Ota maanalaisen linja 1 Tuileries-asemalle
Katso karttaa
